Trochę historii
Opisy i rysunki
Ważne sprawy
Smarowanie,
konserwacja
Cennik modeli
Ogłoszenia
Komentarze
Linki
Księga Go¶ci
Kontakt

 

  
MOJE  PIERWSZE SPOTKANIE PO LATACH   NA GIEŁDZIE W KATOWICACH
W pierwsz± niedzielę pięknego sierpniowego poranka wybrałem się, z zamiarem sprzedaży kolejek, z córk± i moim koleg± na słynn± giełdę w Katowicach, organizowan± przez Stowarzyszenie Miło¶ników Kolei.
CZYTAJ WIĘCEJ
~~ ~~ ~~
WAKACJE 2004
Co by tu dużo mówić, właśnie trwaja wakacje. Widać to na giełdzie na Grzegórzkach-giełda odbyła się normalnie, pogoda Pod Hala Targowa gdzie jest mierny ruch, raczej więcej sprzedajacych niż kupujacych. Co kupuja? A mianowicie różne rzeczy, jeśli chodzi o modelarstwo kolejowe.
CZYTAJ WIĘCEJ
- - -
WAKACJE 2005
Właśnie skończyły sie wakacje, tego roku były bardzo udane pod względem wypoczynku i wszyscy byli zadowoleni z tego powodu. Ponieważ wyjechalismy z miasta w poszukiwaniu zielonego koloru i przezroczystej wody to zauważyliśmy brak naszych ukochanych modeli.
Jeśli chodzi o modele, to patrząc ukradkiem w wolnych chwilach na strony internetowe, spostrzegłem straszny zastój w sprzedaży modeli a nawet zauważyłem masowa wysprzedaż po zaniżonych cenach, która to spowodowana jest brakiem zasobów finansowych przez nasze społeczeństwo i upadkiem moralno-politycznym. W zwiazku z ciężka sytuacja gospodarcza kraju upada również duch moralny, ludzie nie mają pieniędzy, wysprzedaja wszystko za przysłowiowe "psie pieni±dze", wszystko co maj± w domu, żeby tylko zdobyć jakiekolwiek złotowki potrzebne do życia. Tutaj (w Polsce), w tej sytuacji nie ma mowy o kupowaniu modeli kolejowych, a mozna jedynie pomarzyć i poogladać. Nasuwa mi się proste pytanie, co się dzieje?-czy dawniej człowiek marzył?, nie!, chciał mieć -to szedł na giełdę i kupował!, teraz niestety może tylko pomarzyć.
I kto¶ powie, że teraz żyje się nam lepiej..., ciekawe z której strony? ( oczywiście nie jestem zwolennikiem poprzedniego systemu, ale nie mogę sie nadziwić jak wszyscy mówią o wspaniałym świecie).